Головень (голавль) - в народі ще називають клен або лобатий - вже по календарю мав віднереститися і вирішено було провести відкриття рибалки на цього цікавого, хитрого і дуже сильного "білого" хижака. Так як місць в наших широтах, де водиться головень в "достатній кількості", не так небагато, вибір ліг на "дальній кордон" (якщо взяти від Києва) річки Тетерів.
Ця місцина характеризується невеликою глибиною (в середньому 0.5 метра), пісчано-кам'янистим дном, швидкою течією, наявністю кам'яних перекатів і великою кількістю звисаючих дерев над річкою - тобто ті ідеальні місця для ареалу "проживання" головня. І тут він є - перевірено не раз, і тут трапляються гарні особини за кілограм ваги.

Виїзд ранній, так як їхати трохи далеченько. І друга причина - настали по справжньому вже літні дні (температура на сонці 30-32°) в кінці травня - після 11 години на сонці довго не витримаєш, бо відчуваєш себе як в сауні, і бажано до цього часу втекти додому, щоб не отримати, не дай Боже, тепловий/сонячний удар.
Жарка погода не є перешкодою для головня - якщо його активність є, то вона буде протягом дня. Також в порівнянні з іншою хижою рибою, активність якої припадає частіше всього на вранішньо-вечірні часи, навпаки, літом коли денна температура піднімається до максимуму, часто спостерігається активізація кльову.
Дуже важливу роль грає саме його активність в плані потрапити в той день, в той час і в те місце, де він буде жваво реагувати на штучні приманки.
Коробка з перевіреними приманками на лобатого (невеличкі воблери - кренки і міннов, мікрообретальні блешні, топвотери у вигляді комах, мушки) на поясі, і починаю перевіряти місця потенційної стоянки головня по річці:
• ділянка пришвидшення течії перед перекатом
• ділянка "шуму" води після перекату
• з берега під звисаючі гілки дерев над водою
• невеличкі заплави на річці на межі течії і спокійної води
• зайшовши в воду майже по пояс, ревізія річки посередині течії, відпускаючи приманку максимально вниз по течії
• і інші місця.
Але окрім двох типово головневих ударів (удар дуже сильний навіть якщо лобатий невеликий - його ні з чим не сплутаєш) з тої сторони шнура без засічки, більшої активності не проявляв. На мікрообертальні блешні влітав тільки пальчиковий окунець:

Переходжу на бомбарду з мушками. Але мушки собі в меню записала тільки верховодка, після витягнутих і відпущених десятка особин, переходжу знов на класику.

Хотілось яскраво відкритися по головню в 2015 році, але в нього, на жаль, в цей день були зовсім інші плани... Проте, майже перед від'їздом, все таки вдалося перед перекатом виманити одного лобатенького грам на 200
. Спокусився на обертаючу блешню 1.9 грам українського бренду.

Сонце вже припікало немилосердно, і вирішено було змотуватись. Уся впіймана мікрориба була відпущена доростати. Скоро буде реванш).
Дякую тобі, Тетерів!
Паспорт сторінки:
Риба:
Головень,
Окунь,
Верховодка
Приманки:
Воблери,
Обертальні блешні ,
Топвотери ,
Мушки
Оснастки:
Бомбарда (Сбіруліно)
Водна локація:
Річка Тетерів
Географічне місцеположення:
Житомирська область