» » Перші білі гриби 2015. Грибне полювання можна рахувати відкритим!

Перші білі гриби 2015. Грибне полювання можна рахувати відкритим!

Погода 2015 року ну зовсім не сприяла росту грибів і звісно - "грибальству" - субтропічна (а скоріше тропічна) температура випалила поверхневий шар ґрунту у лісах, а бездощів'я не давало "підняти голову" грибниці, але остання затаїлася глибоко в землі і чекала свого часу. Ось пройшли перші невеликі дощі, які ну хоч трохи змочили спраглу землю, "бабине літо" знову радує (а може й ні) ну зовсім літньою погодою, ранкові невеликі тумани в низинах вносять свою лепту - тобто склалися в загальному більш-менш сприятливі умови для росту, розвитку і "прокльовування" грибниці. Тільки-но з'явилися перші повідомлення від рідних і знайомих про появу представників царства їстівних грибів в лісах, без зволікання виїжджаємо з кумом на грибну розвідку в ліси Київщини.
 

Ранній осінній ліс зустрічає вранішньою прохолодою і радує око:
 

Різноманітна гусінь спішить залялькуватися до настання холодів...

Павуки-хрестоносці розставили свої тенета скрізь, і це трохи заважає пересуванню, але це природа, і на це ображатися не гоже...

Жук-гнойовик спішить приготувати запаси на зиму...

Достигають різноманітні лісові фрукти-дички...

Милуючись природою, починаємо обстежувати першу грибну локацію, а саме дубовий ліс. І буквально з перших метрів бачу купку, розкриваю її... і бінго - перший білий гриб в цьому році знайдений! 


Трохи подалі метрів з десяток. знаходжу ще один - цей вже відкритий, не в купці.

Виявилося, що він не один), а з приплодом, і крім цього біля нього вже крутиться той самий жук-гнойовик, щоб встигнути перед людиною зробити собі запаси  smile

Ну, початок покладено і перша думка - гриби посипалися, але не так склалося, як гадалося. Обстежуючи в подальшому цей дубовий ліс, більше крім одного підберезовика (бабки), яка вже "дихала на ладан" і була залишена розсіювати спори, більш знайти нічого не вдалося.

Проаналізувавши ситуацію і локацію, де були знайдені гриби - це низина, під листям розгрібши останнє, виявилося достатньо вологи, і це сприяло появі і зросту гриба. Піднявшись трохи вище, на жаль, земля вже більше випалена, і тут грибниця чекає свого часу після появи достатньої кількості вологи.

Вирішуємо змінити локацію. Наступний - це сосняк з травою. Сухо, сухо, сухо і немає навіть натяку на можливість знаходження гриба.

Знову міняємо локацію. Це змішаний березово-сосново-дубовий ліс з невеликими галявинами. В цьому місці вдалося знайти декілька сімейок білих грибів.

В сімейках було від двох до чотирьох грибів.

І росли вони в "визначених" квадрантах - тобто можеш пройти 100-300-500-900 метрів по лісі, і нічого не знайти, а тут в одному визначеному місці стоять красені smile. Не знаю з чим це зв'язано, можливо саме ці "квадранти" отримали саме ті сприятливі умови (волога, інсоляція), що дозволили підняти голови білим грибам.

Змінюємо наступну локацію. Це березовий ліс з травою. Тут також вдалося знайти декілька сімейок. Умови знаходження ті ж самі, що і декількома рядками вище.

Фінальним акордом став молода посадка сосонок з піщаним ґрунтом. На піску(!), на місці, яке майже з усіх сторін випалюється сонцем, виріс отакий от білий гриб - красень.    

При цьому, як в подальшому виявилося, без натяку на черва.

На цьому вирішили здиратися додому і робити висновки:

  • Масовості росту грибів ще немає
  • Треба ще додатково хоч день-два дощів і теплої погоди - тоді гриб полізе
  • Прив'язки до визначеного складу лісу, де росте гриб, немає - практично в усіх типах лісів були знайдені біляки
  • Маслят мало - я знайшов чотири, з них двоє - червиві.

Але все одно, гриброзвідка вдалася - дякую, тобі, ЛІС!


Паспорт сторінки: