Виходи граніту в деяких місцях утворюють кам'яні "каньйони" на річці, грабові і букові ліси на схилах дихають свіжістю і прохолодою, журчать струмки і невеликі водоспади.
Каміння на річці утворює велику кількість природних перешкод для плину води і створює перекати - улюблене місце для проживання великої кількості різноманітної риби.Ось на таких от перекатах проживає головень (голавль) - основний об'єкт нашого рибного полювання на цій річці. Коли він активний, то перші покльовки не забаряються, і агресивні "туки"-атаки цього білого хижака можна відчути практично на кожній проводці. Але погода внесла свою корективу - похолодання з зниженням температури води, і річка внесла корективу - після останніх дощів рівень води на річці піднявся, що спричинило перехід риби в пасивний стан. Що робити - йдемо шукати пасивного головня по березі річки. Відразу скажу, що шукали довго, прокидуючи перспективні місця, і пройшли по річці біля 2 кілометрів.
Першого грам на 200 лобатого вдалося виманити на обертаючу блешню французького виробника вагою 2 грами з під каміння над звисаючими гілками верби проводкою даунстрім, тобто приманка закидається вище по течії, проводка і змотування шнура проводиться швидше, бо течія сама допомагає скочуванню принади вниз. Фото немає, так як головенчик підсікся не дуже сильно і після виважування вислизнув з рук.
Другий головеник грам на 100-150 спокусився на коливальну блешню японського виробника в оливковому кольорі вагою в 2.3 грама.
Цей екземпляр взяв після перекату, де річка робить невелику заплаву з вирами і ділянками з зворотньою течією - тобто в класичному для себе місці.
Ще з кілометр річки без результату, перевіривши всі перспективні місця, вирішуємо вертатися назад, повторно перевіряючи місця. Трошки вище, де був взятий другий голавлик, є перспективне місце з течією і звисаючими гілками. Стаю під деревом на камінь і починаю робити ревізію як ділянки під гілками, так і течію. Після чергового закиду, в момент падіння приманки на воду спіннінг в руці "тук", підсічка - є третій представник білого хижака.
Головеник грам на 200 спокусився на воблерок виробництва українського майстра. Покльовка класична - на падінні, тобто риба прийняла приманку за якусь комаху, яка впала в воду. Фото і в воду доростати.Подальші ревізії не принесли більш ніякого результату і було вирішено перепочити до вечірнього кльову.
Після відпочинку йдемо далі в надії на можливий активний вечірній кльов, але на жаль, головень ніяк себе не проявляв. Проте, бачимо характерні сплески-виходи жереха на поверхню. Переключаємось на цього представника "білих" хижаків. Через певний проміжок часу чую вереск фрікціону і голос мого товариша "Ваня!". Олексій веде боротьбу з чимось доволі таки великим. З десяток хвилин боротьби (підсак залишений в авто) спільними зусиллями все таки вдалося виволокти майже 2.5 кілограмового жереха на камені. Олексію - респект! Фото - і в воду доростати.
Продовжуємо далі - через певний проміжок часу вже в мене сильний удар в руку, яка тримає спінінг, вереск фрікціону і через хвилину ще одна білизна в руках! Мій екземпляр жереха потягнув десь на докіло.
Жерешок спокусився на обертальну блешню українського бренду.
Фото і воду доростати.
Ось для Вашої уваги схема, де були впіймані ці представники "білого хижака". Тобто, стояв жерех перед перекатом, очікуючи на необережну рибу, яка пасивно течією розганяється перед перекатом і не може набрати достатню швидкість, щоб втікти від жереха. Закид приманки робиться або в зону активних сплесків риби, або вище по течію з поступовим швидким підтягуванням приманки в зону активності.
Схема - фото. Як і де можна ловити жереха на Південному Бузі.
Дякую тобі, Південний Буг!