Весняна щука на Здвижі

Квітень. Весна 2016.
 
В завантаженому графіку з'явилось декілька вільних годин - пора реалізувати плани по перевірці весняної щуки на Здвижі. Зі власних кількарічних спостережень - в березні-квітні кожного року, після нересту, є тиждень-два, під час якого щука на цій річечці "сходить з розуму", кидається на все, що рухається, і можна "відвести рибальську душу" по повній - наловитися і навипускатися щучих шнурків в природному для них середовищі. Скажу відразу - великі екземпляри трапляються ну дуже рідко - річка не та по розміру, та й вирости не дають, але щупаки до 2 кг трапляються. Треба тільки бути вчасно в тому місті в ту ж саму годину.
 
12 година - вже на місці, припікає весняне сонце, зеленіє травичка, що з неділю як прокинулася з зимової сплячки, під невеличкий вітер сухий очерет співає свою шелестячу пісню, в навушниках - спокійний діпчик Eric Prydz - Breathe (ft. Rob Swire). Забігаючи наперед - повилазили кліщі - обережно, за рибалку з одягу зняв штук 10. Відкриваю коробку з приманками і починаю з перевіреного не раз в цій локації різноманітного їстівного силікону. 

Весняна щука на Здвижі

Звичайна сходинка, подвійний підрив, невеликий твіч, рівномірка... Нуль. Раки, чер'яки, п'явки, кракозябри - немає сьогодні у щуки, напевно, цього в меню. Добре, переходимо на воблери. Підтяжка..., пауза, легенький твіч, зміна мінохи на кренк, закид під коряжку, пауза.... і т.д. і т.п. І тиша, і ні тичка.

Добре. Переходимо на неїстівний силікон, який також часто добре працює тут. Ставлю віброхвоста французького виробника, закид, сходинка - луп, є ударчик без підсічки. Так, значить сьогодні у щуки неїстівне меню. На 3 закиді удар, підсічка - щупак з грам 700 на березі.

Весняна щука на Здвижі

Зачіп гачка збоку від пащеки - тобто, щука сьогодні не дуже активна плюс покльовки тільки на сходинці з волочінням по дну і невеликими підривами. Фото і в воду.

Наступний закид - на підтяжці відчуваю ударчик, 5 секунд - і 100-грамовий шнурок в руках  smile  

Весняна щука на Здвижі

Фото і в воду. 

Подалі ще пару шнурків 200-300 грам на ті й же самій проводці, поперемінно з обривами - коряжки дають про себе знати angry . Спробував поставити шарнірний офсет з "чебурашками" - покльовки припинилися - крім неїстівного силікону, у щуки сьогодні в меню риба тільки на джиг-головках. 

Останнього французького віброхвоста обрізала закілушна щупенція - підсаки не взяв, змучив її добре, та й думав, що зможу витягнути за допомогою рук - та те так сталося,  як гадалося - практично вже на березі шука зробила фінальний пірует і обрізала флюр разом з приманкою - більш детально сам процес можете подивитися на відео знизу сторінки. Скільки раз собі торочив - ідеш на щуку, став стальку чи інший міцний поводковий матеріал, ні - надієшся на авось....  sad angry Ніколи не ставте флюорокарбоновий поводок на щуку smile

Закінчилися французькі приманки, зате є ще купа звичайної неїстівної класики Manns Predator. Останній також не підвів - клювали як шнурки, так і екземпляри ближче до півкіло - але тепер вже на міцному поводку, який щука не перекусить. 

Весняна щука на Здвижі

Весняна щука на Здвижі

Весняна щука на Здвижі

Підсумовуючи - за 4 години денної рибалки з десяток різнокаліберно-грамових хвостів в руках, до двадцяти промахів/ударів, з десяток обривів. Деякі моменти цього виїзду ви можете подивитися на відео:

 

Звичайно, це не та скажена "роздача", про яку я писав в першому абзаці, але на якийсь відсоток близько до цього - напевно, трохи запізнився/випередив той час і те місце. Але в будь якому випадку:

Дякую тобі, Здвиж, за відпочинок!      


Паспорт сторінки:
Риба: Щука
Приманки: Силікон
Оснастки: Джиг
Водна локація: Річка Здвиж
Географічне місцеположення: Київська область
Не знищуйте бездумно рибну популяцію ваших водойм. Риба не клонується, їй треба народитися і вирости. Якщо дуже хочеться рибної кулінарії, візьміть стільки, скільки зможете з'їсти (норма вилову - 3 кг). А найкраще дотримуватися правила - впіймав - відпусти!