» » Рибалка на форель зимою з під льоду. Озеро Михайлина

Рибалка на форель зимою з під льоду. Озеро Михайлина

Вже більш як 3 роки займаюсь ловлею форелі, але ще ніяк руки не доходять до написання звіту-розповіді про цю цікаву і видовищну риболовлю, яка навіть має свою окрему назву - траутфішінг (англ. trout - форель; fishing - рибалка).

Наш біляКиївський як географічно-кліматичний пояс і регіон, так і особливості гідрології ну ніяк не підходять для природнього життя форелі. Тому її закуповують в господарствах-розплідниках і запускають в спеціально підготовлені водойми. Цей вид надання можливості траутфішінгу для риболова має також свою назву - ареафішінг, і широко розповсюджений в багатьох країнах, але найбільше - це в Японії.  Для прикладу, біля Києва є 2 водойми, де можна половити форель як на спінінг, так і на вудку, нахлист і т.д. - це "Озеро Михайлина" і "Білі Камені". Рибалка на цих фодоймах не безплатна - півдня по часу коштує від 200 грн і забрати з собою можна від 1 кг риби. Про зимову рибалку на першому з вказаних водойм піде наша коротка розповідь нижче.

Ще один важливий нюанс - половити форель в нашій місцевості можливо тільки в "холодну" пору року - з осені до весни (травня місяця), оскільки форель дуже сильно реагує на температуру води і при більш ніж 10-15 градусів перестає реагувати на приманки, а з вищою температурою так взагалі може загинути. 

Температура трохи нижче нуля, сонце, сніг на льоду - все вказує на те, що форель сьогодні має і буде клювати. Взагалі зимова риболовля або зимовий траутфішінг майже нічим не відрізняється від того ж самого зимового на хижака, з одним нюансом - покльовки п'ятнистої дуже "злі" і їх під льодом можна порівняти зі щучими на піку активності підльодного лову, коли щука несамовито кидається на будь-яку приманку.

З приманками особливо не підбирав - звичайний силікон українського виробника (FishUP Pupa) в двох кольорах - білий і рожевий, японський силікон в помаранчевому і кислотному кольорах, безбородий гачок з 0.7 грамовим грузом.

Декілька лунок - 1-2 ударчика було - значить цікавиться приманкою. Ще декілька підкидів приманки - перша форель є.

Спрацював силікон українського виробника.

Далі по лункам, і на одній вирішую зупинись, т.я. практично на кожній проводці було 1-2 удари. І в черговий раз на падінні відчуваю в руку сильний удар - підсічка - є! Друга форель є!

Спокусилась на кислотну імітацію личинки бабки японського виробника.

В подальшому ще були як покльовки, так і сходи і реалізовані виважування.

Одня з покльовок і виважування було зафіксована на відео - запрошую для приємного перегляду)


Паспорт сторінки:


Озеро на карті:

Не знищуйте бездумно рибну популяцію ваших водойм. Риба не клонується, їй треба народитися і вирости. Якщо дуже хочеться рибної кулінарії, візьміть стільки, скільки зможете з'їсти (норма вилову - 3 кг). А найкраще дотримуватися правила - впіймав - відпусти!