» » Рибалка на річці Рось влітку. Головні, судаки, окуні і щука в заліку

Рибалка на річці Рось влітку. Головні, судаки, окуні і щука в заліку

Вечірній дзвінок від колеги рибалки Олексія: "А не рвонути нам на Рось?". Звичайно відповідь без варіантів: "Так!".

Четверта година ранку і Одеська траса веде нас в сторону Білої Церкви, і далі - до села Щербаки. Особливосю цього місця є рукотворна дамба з залишками ГЕС і млина, яка створює штучну перешкоду, а також природній кам'яний перекат на Росі, де дуже полюбляє пастися голавль і інша риба.

 Перші закиди, перші слабенькі покльовки головня. Активності цього "білого хижака" не спостерігається, хоча прокидавши перспективні місця пара невеликих головеників є.

В фаворі у риби сьогодні маленькі форелеві коливальні блешні. 

Займаємося фізичними вправами з перешкодами на камінні :), шукаючи місця стоянки риби.

Перед перекатом Олексій на маленького воблера кренка бере невеликого 100-150 грамового судачка. Починаємо прокидувати це місці і в заліку з десяток зубастиків в перемішку з окунями. Покльовки тільки на воблери, силікон з джигом ігнорується геть.

Через деякий час активність риби сходить "на нет", робимо "коло пошани" навколо розширення річки за дамбою і вирішуємо їхати в інше місце.

Через декілька десятків кілометрів ми на місці. Особливостю цього місця є великі валуни, які спотворюють тихий плин річки через поля, утвоюючи перекат і чималеньку яму десь приблизно метра з чотири.

Приманки вирішуємо не міняти - тільки воблера. Перший влітає трохи більший судачок грам на 300-400 на воблер міннов від Yo-Zuri в "клоунському" розфарбуванні.

Фото і в воду. Наступний окунець з під каміння грам до 300-от.

Надалі з ями на проводці з заглибленням і подовженими паузами влітає щось більш менш вже серйозне. Хвилинна боротьба з свистом фрікціону, підтяжками і відпусканням шнура показується плямиста спина - щука! При цьому на око десь до кілограма. Підсаки немає, рідко беру на рибалку - спортивний інтерес і з рибою в однакових умовах - колега Олексій спішить на допомогу, але вже на камінні щука випльовує приманку і відправляється додому.

Ну, можна сказати - майже зловив :).

Ще з півгодини ловлі, але риба закрила рот і перестала реагувати на будь-які з приманок. На цьому вирішуємо ставити процесс на паузу і з відчуттям виконаного рибацького боргу маємо рух додому.

Запрошую переглянути процес ловлі у відео, яке зняв колега:

 

     


Паспорт сторінки:


Риба: Головень, Окунь, Щука

Водна локація: Річка Рось

Географічне місцеположення:

 
Не знищуйте бездумно рибну популяцію ваших водойм. Риба не клонується, їй треба народитися і вирости. Якщо дуже хочеться рибної кулінарії, візьміть стільки, скільки зможете з'їсти (норма вилову - 3 кг). А найкраще дотримуватися правила - впіймав - відпусти!